İlk Avengers filminin yönetmenliğini üstlenen Joss Whedon, Henry Cavill’ın Superman’inden övgüyle bahsetti. Öyle ki onun Christopher Reeve’i zirveden indirebileceğine inanıyor.

Aslına bakarsanız Joss Whedon’ı sadece The Avengers’ın yönetmeni olarak anmak büyük haksızlık olur. Kariyerinde pek çok başarılı işe imza atan Whedon, Marvel hayranları için oldukça önemli bir isim. Avengers’ı beyaz perdede ilk kez bir araya getiren Whedon daha sonra DC’ye transfer oldu. Justice League filminin yeniden çekilecek sahneleri için kamera arkasına geçti. Fakat Warner Bros stüdyolarının yaptığı değişiklikler izleyici tarafından beğenilmedi. Böylece Joss Whedon’ın DC günleri kısa sürdü. Başarılı yönetmen bu kısa deneyime rağmen Henry Cavill’ın şimdiye kadar izlediğimiz en iyi Superman’lerden biri olduğunu düşünüyor. Bunu da şu sözlerle ifade ediyor:

“Henry Cavill şahane bir Superman. Christopher Reeve’ten bu yana en iyisi. İyi materyal ve berber sayesinde zirveyi ele geçirebilir.”

Bakmadan Geçme: The Batman Filminin Logosu Ortaya Çıkmış Olabilir

Pek çok DC hayranı bu konuda Joss Whedon’la aynı fikirde olacaktır diye düşünüyoruz. Henry Cavill’ın karakteri bırakma ihtimali herkesi fazlasıyla üzmüştü. Şimdi onun Superman ile yola devam edeceğini bildiğimizden içimiz çok daha rahat.