Merakla beklenen The Dark Crystal Age of Resistance’ten (Siyah Kristal: Direniş Çağı) ilk görseller yayınlandı. ‘Kukla ustası’ Jim Henson’ın 1982 yapımı The Dark Crystal adlı eserinden uyarlanan yapım 2019 yılında karşımıza çıkacak.

The Dark Crystal Age of Resistance bizi, ilk filmin başladığı zamandan çok öncesine götürüyor. Klasik kuklacılıkla son teknoloji görsel efektleri harmanlayan film, Gelfingler ile Skekislerin amansız savaşını, destansı bir hikayeyle anlatıyor.

Yıldızlar Bir Arada

Üstelik filmin kahramanlarını seslendirenler de birbirinden ünlü isimler! Taron Egerton, Anya Taylor-Joy ve Nathalie Emmanuel sesleriyle Rian, Brea ve Deet’e hayat veriyor. Ayrıca Caitriona Balfe, Helena Bonham-Carter , Alicia Vikander ve de Mark Hamill isimler de yapımda seslendirme görevi üstleniyor.

Bakmadan Geçme: Google Aramalarına Göre 2018’in En Popüler Oyuncuları

Dark Crystal dünyası, Jim Henson’ın Frank Oz ile birlikte çektiği 1982 tarihli çığır açan filmle başladı. Jim Henson o tarihe kadar The Muppets’ın arkasındaki deha olarak biliniyordu. İlk defa tüm ekibi kukla karakterlerden oluşan bu bilim kurgu, macera filmi, o dönem daha gerçekçi karakterler ve yaratıklar döneminin de bir başlangıcı olmuştu.

The Dark Crystal’ın yapım aşaması tam yedi yıl sürdü ve film vizyona girdiğinden itibaren dünyada klasik filmler listelerinde kendine yer edindi. Jim Henson’ın “bir sanat çalışması” ve “en gurur duyduğum iş” şeklinde bahsettiği film, karakter ve kostüm tasarımcısı Brian Froud’un benzersiz vizyonu ile şekillendi.