Ubisoft, The Division için yayımlandığı yeni video ile oyunun yetenek sistemini açıkladı.

New York şehrinde geçen yeni oyunumuz The Division’ın yayımlanan yeni videosu ile yetenek sisteminin nasıl çalıştığını görme imkanı bulduk.

Oyunda, 3 adet yetenek kategorisi olacak. Bu kategoriler: Sağlık (Medical), Teknoloji (Technology) ve Güvenlik (Security). Videoda her bir yetenek kategorisinden örnekler verilerek hem bu yeteneklerin nasıl kullanıldığı hem de birbirleriyle olan etkileşimleri açıklanmış durumda. Sağlık kategorisine bakınca, bize tanıtılan ilk yetenek Sinyal (Pulse). Bu yetenek sayesinde, cisimlerin arkasına saklanmış, duvar arkasında ve/veya diğer odalarda olan düşmanları görebileceğiz. Teknoloji kategorisinde ise yapışkan bomba tanıtılmış. Adında da anlaşılacağı gibi, düşmana bomba atabileceğiz. Son kategori olan Güvenlik’ten ise balistik kalkan tanıtımı yapılmış. Kısaca, Sağlık Kategorisi hem savunma hem de saldırı amaçlı kullanılabilen karma bir kategori olurken, Teknoloji’nin saldırı odaklı, Güvenlik yeteneklerinin ise savunma odaklı olacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Sahip olunan tüm bu yetenekler geliştirilebilir olacak. Örneğin, flaş bombası (flashbang) yapışkan bombanın bir güncellemesi olarak karşımıza geliyor. Sinyal yeteneğini geliştirdiğimiz zaman elde edeceğiniz Taktiksel Tarama (Tactical Scan) ile düşmanlara karşı hasar bonusu kazanacağız. Balistik kalkanı güncellediğimiz zaman ise, size saldıran oyuncuyu işaretleyen bir yetenek haline gelecek. Oyun tarzınıza göre tüm bu yetenekleri istediğiniz doğrultuda geliştirmek mümkün olacak. Ayrıca, sahip olunan bu yeteneklerin birlikte kullanılması da mümkün olacak. Örneğin, sabit balistik kalkana silahı entegre edip kendinize güçlü bir savunma alanı yaratabileceksiniz.

The Division’da toplamda 12 yetenek ve 36 farklı mod olacak.

Yaşadığımız ufak tefek gecikmelerden sonra, oyun 8 Mart tarihinde satışa sunulacak!