Merakla beklenen animasyon film The Lego Batman Movie için bir hafta içinde ikinci tanıtım paylaşıldı.

Hepimiz Batman v Superman: Dawn of Justice’e odaklanmışken, The Lego Batman Movie de durmuyor. Keyifli anlar vaat eden bu yapım The Lego Movie’ye devam niteliği taşıyor. Warner Bros Pictures yapımı olan bu projede kahramanımız Batman’i yani Bruce Wayne’i ünlü komedyen Will Arnett seslendiriyor. Ona son zamanlarda çizgi roman uyarlaması yapımlarda bolca karşımıza çıkan Rosario Dawson, Batgirl’ün sesi olarak eşlik ediyor. Filmin seslendirme kadrosunda Alfred Pennyworth karakteriyle Ralph Fiennes, Dick Grayson’ın sesi olarak Michael Cera, efsanevi kötümüz The Joker ile de Zach Galifianaki bulunuyor. Vali Marion Grange karakteriyle Mariah Carey ise filmin sürprizi oluyor. Ünlü şarkıcının aynı zamanda müziklerde de imzası olacağı söyleniyor.

Chris McKay tarafından yönetilen filmin yeni tanıtımı Batman’in “Benim kadar süper olduğunuz zaman bir hafta içinde sadece bir değil, iki fragmana birden kavuşursunuz.” sözleriyle başlıyor. Ardından Bruce Wayne’i ailesinin fotoğraflarına bakıp duygusal anlar yaşarken görüyoruz. Alfred’in aniden odaya girmesiyle afallayan kahramanımız istemeden ona saldırıyor. Ondan duygulandığını gizlemeye çalışıyor. Alfred bu duruma çoktan aşina olduğunu 2016, 2012, 2008, 2005, 1997, 1995, 1992, 1989 ve 1966’daki yapımları sayarak dile getiriyor.

Senaryosunu Seth Grahame-Smith’in kaleme aldığı keyifli animasyon The Lego Batman Movie, Amerika’da ve İngiltere’de 10 Şubat 2017’de vizyona girecek. Filmin Türkiye’deki gösterim tarihiyse henüz belli değil.