The Walking Dead dokuzuncu sezonunda bir buçuk senelik zaman atlamasına sahne olacak. Böylece Negan tehditini geride bırakıp yeni bir kötüyle tanışacağız: Whisperers. Peki ismi bile tüyler ürperten Whisperers kimdir?

Öncelikle Whisperers’ın gelişini nereden bildiğimizi açıklayalım. Bu tarz konularda ilk ipucu oyuncu tercihleri oluyor. Minority Report, Fantastic Beasts and Where to Find Them gibi yapımlardan tanınan Samantha Morton’un dizi kadrosuna katıldığı San Diego Comic Con’da duyurulmuştu. Morton’un Whisperers’ın lideri Alpha’yı canlandıracağı biliniyor. O halde bu kötülere biraz daha yakından bakabiliriz.

Whisperers Kimdir?

Bu grubu açıklamak için The Walking Dead çizgi romanlarını temel alıyoruz. Elbette onların dizide biraz daha farklı ele alınma ihtimali bulunuyor. Buna rağmen Whisperers temelde şuna inanıyor: Virüsun yayılmasıyla birlikte insanların eski yaşam biçimi son buldu. İnsanların hayatta kalabilmesi için içlerindeki hayvani dürtüleri dinlemesi gerekiyor.

Onları diğer gruptan ayıran temel özellik ise ölü insanların yüzünü giyiyor olmaları. Bu onların kamufle olmasına yardımcı oluyor. Vücutlarını ölülerin derileriyle kaplayarak zombilerin kokularını almasına engel oluyorlar. Böylece onların arasına karışıp, zombilerle birlikte hareket etmeleri mümkün oluyor. Bu sayede sadece zombilerden değil, hayatta kalmayı başaran diğer insanlardan da saklanmayı başarıyorlar. Onların zombi olmadığını ele veren tek şey konuşuyor olmaları. Bunu mümkün olduğunca sessiz bir şekilde yapabilmek için kendi aralarında fısıldayarak iletişim kuruyorlar. Whisperers (Fısıldayanlar) ismi de tam olarak buradan geliyor.

Bakmadan Geçme: The Walking Dead 9. Sezonda Şaşırtan Yakınlaşma

Çizgi romanlarda Whisperers bazı karakterleri kaçırıp öldürülüyordu. Kafaları çubuklara geçirilen karakterler Whisperers’tan bir uyarı olarak algılanıyordu. Bunu güçlenen ve sınırlarına yaklaşan komşularına yapıyorlardı. Onların bu hareketleri de çizgi romanlardaki Whisperer War hikayesini başlatıyordu.

Whisperers’ı The Walking Dead’in dokuzuncu sezon tanıtımlarından birinde ilk defa duyduk. Zombilerden kaçan kahramanlarımız aralarından birilerinin konuştuğunu fark edip hayrete düşüyordu. Daha önce üçüncü sezonda Morgan “ölü insanların yüzlerini giyen” bir gruptan bahsediyordu. Bu da dizide Whisperers’a dair ilk ipucu olmuştu.