Avengers Infinity War’dan önce izleyici karşısına çıkan Thor Ragnarok büyük olaylara sahne oldu. Bunlardan biri de Asgard’ın yıkılmasıydı. Ancak görünen o ki filmin orijinal finali çok başkaydı.

Thor Ragnarok’un yönetmenliğini üstlenen Taika Waititi geçtiğimiz günlerde The Empire Film Podcast‘e konuştu. Hikayenin başlangıçta farklı bir şekilde son bulduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Aslında senaryonun çok farklı versiyonları vardı. Başlangıçta Asgard’da bile değildik. Bir önceki versiyonda Valhalla’da çok zaman geçiriyorduk. Yok olan Valhalla oluyordu fakat bu fikir birkaç hafta sonra rafa kaldırıldı.”

Bakmadan Geçme: Avengers 4’ten Yeni Görseller Sızdırıldı

Bilmeyenler için bahsetmek gerekirse Valhalla “ölülerin büyük salonu” olarak tanımlanabilir. Savaşçıların ruhunun buraya gittiği ve huzur bulduğuna inanılıyor. Hatta genelde Valkyrielerle birlikte adı anılan mekanlardan biri. Normalde Marvel çizgi romanlarında defalarca görünen bir yer. Kısacası planlar değişmese Valhalla, MCU’ya eklenecek ve Asgard yerine yok olacaktı. Ancak sonrasında beyaz perdede izlediğimiz finalde karar kılındı.