Thor Ragnarok’ta Hela’nın “sahte” olarak nitelediği Sonsuzluk Eldiveni pek çok teorinin doğmasına sebep oldu. Bunlardan sonuncusu ise Avengers Infinity War’a yeni bir bakış açısı sunuyor.

Reddit kullanıcısı cgcs20’nin teorisi temel olarak Thanos’un kullandığı Sonsuzluk Eldiveni tasarımına odaklanıyor. Eldivenin Odin tarafından Nidavellir’de Sonsuzluk Taşları’nı etkili kullanabilmek için tasarlatıldığı iddia ediliyor. Bildiğiniz gibi bu iddiaların farklı versiyonları ortaya atılmıştı. Odin’in dokuz diyar üstündeki hakimiyeti taşlar sayesinde kullandığı bile düşünülmüştü. Fakat bu teori eldiven bittikten sonra Odin’in taşları kullanmaktan vazgeçtiğini iddia ediyor. Hela’nın bu karardan ötürü fazlasıyla mutsuz olduğu ve baba kızın arasının açıldığı düşünülüyor. Kızını mecburen uzaklaştıran Odin’in Sonsuzluk Eldiveni modelini kendisine bir daha aynı hataya düşmemesini hatırlatmak amacıyla saklandığı söyleniyor. Ardından Thanos bu tasarımın işe yarayacağını anlayıp aynı eldiveni yeniden Nidavellir’de yaptırıyor. Böylece Avengers Infinity War’un sonunda galip gelen taraf oluyor.

Bakmadan Geçme: Loki’nin Hulk’a Dönüşümünü Öngören Avengers 4 Teorisi

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu Odin teorisi doğru olabilir mi? Yoksa onca Thor Ragnarok teorisinin ardından biraz zorlama mı hissettiriyor?