Uzunca bir süredir heyecanımızı canlı tutmayı başaran Titans TV dizisinin Dick Grayson’ı yani Nightwing’i belli oldu. Resmi açıklama DC tarafından geldi.

Sayısız söylentiden sonra TV ekranının Nightwing’i belirlendi. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ile tanıdığımız Brenton Thwaites Dick Grayson rolünü kaptı! Thwaites’i Pirates of the Caribbean’dan önce Maleficent, The Giver ve Gods of Egypt isimli yapımlarda da görmüştük. Eh, iyi bir Nightwing olacağını düşünüyorum açıkçası.

Brenton Thwaites Dick Grayson

Brenton Thwaites

Bu oyuncu seçimin ardından Titans’ın yapımcısı ve aynı zamanda DC’nin önemli isimlerinden olan Geoff Johns kısa bir açıklama yaptı.

“Dick Grayson DC evreni’nin en önemli ve ikonik kahramanlarından biri. Onu bulmak çok zor oldu ama sonunda başardık. Brenton duygusal derinliğe sahip olmasının yanında bu rol için gerekli olan cesarete ve fiziksel yeteneklere sahip. Sonuçta Batman’in en yakını ve Titans’ın gelecekteki liderinden bahsediyoruz. Onun seçilmesinden dolayı çok şanslıyız.”

Titans dizisi DC’nin yakın zamanda çıkması planlanan Netflix tarzındaki dijital platformunda yayınlanacak. Bu dizide Dick Grayson’ın gölgelerden çıkarak Starfire, Raven ve diğerlerinin lideri olmasını izleyeceğiz. Titans serisi Akiva Goldsman (Star Trek: Discovery, Underground), Geoff Johns (The Flash, Arrow) ve Greg Berlanti (Arrow, Legends of Tomorrow, The Flash, Supergirl) tarafından yazılacak.