Marvel filmlerinin önemli bir parçası haline gelen Loki’nin aslında Thor The Dark World ile izleyicilere veda edeceği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Tom Hiddleston uzun zamandır Loki olarak karşımıza çıkıyor. Thor filmlerinin yanında The Avengers’ta da boy gösteren karakter kısa sürede hayranların favorileri arasına girmeyi başardı. Buna rağmen bu karakterin Thor The Dark World’de öldürülmesi planlanıyormuş. Thor ve Loki’nin Jane Foster’ı kurtarmaya çalıştığı sahnede kahramanımızın gerçekten öldüğü fakat bu durumun daha sonra değiştirildiği ortaya çıktı. Sürecin nasıl ilerlediğini ise birinci ağızdan yani Tom Hiddleston’dan dinliyoruz.

“Loki’nin Svartalfheim’daki ölümü aslında gerçekti. Chris ve ben bu sahneyi gerçek bir ölüm gibi çektik. Oradaki amaç Loki’nin kendini affettirmesi, kardeşini ve Jane Foster’ı kurtarırken ölmesiydi. En azından orijinal senaryo böyledi. Fakat test gösterimlerinde izleyiciler bu gerçeği kabul etmedi. Herkes onun geri döneceğine, ölümün gerçek olmadığına inanıyordu. İnanılmaz bir karşı koyma, kabul etmeme durumu söz konusuydu. Tepki böyle olunca Marvel’dakiler de bunun Loki için bir son olmadığına karar verdi. Tepkinin ardından bunun bir kandırmaca olmasına karar verildi. Senaryo onun herkesin, Thor’un gözü önünde numara yaptığı ve sonunda tahta oturduğu şeklinde değiştirildi. Buna şahane bir şaşırtma oldu çünkü ben bile böyle olacağını bilmiyordum.”

Bakmadan Geçme: Loki Thor Ragnarok’ta Çok Farklı Görünebilirdi

Açıkçası Loki’nin Thor The Dark World’deki o sahnede basit bir şekilde öldürülmediğine sevindik. Onun çok daha iyi ve anlamlı bir ölümü hak ettiğini düşünüyoruz. Siz ne dersiniz? Marvel doğru kararı mı vermiş?