Yakın zamanda izlediğimiz Thor Ragnarok ve Avengers Infinity War pek çok yeni bilginin gün yüzüne çıkmasına vesile oldu. Bu detaylar doğrultusunda Marvel hayranları ilgi uyandıran yeni bir teori geliştirdi. Odin’in Sonsuzluk Taşlarıyla gizli kalan bir bağı olabileceği iddia ediliyor.

Bildiğiniz gibi Thor Ragnarok’ta aslında Asgard’ın bildiğimizden farklı bir geçmişi olduğunu öğrenmiştik. Odin ve kızı Hela Dokuz Diyarı fethederek ilerlemeyi tercih ederken bir şeyler değişmişti. Odin, Hela’yı bir şekilde hapsetmeyi başarmış ve kendine yeni bir yaşam kurmuştu. Fakat bu olayların arka planında Sonsuzluk Taşları olabilir.

Bakmadan Geçme: Avengers 4’te Bazı Sahneler Yeniden Çekilebilir

Zaten biliyoruz şimdiye kadar iki Sonsuzluk Taşı’nın yolu Asgard’a düştü. Bir de Thor Ragnarok’ta gördük ki Asgard’da Hela’nın sahte diye umursamadığı bir Sonsuzluk Eldiveni bulunuyordu. Reddit kullanıcısı bubonis’in teorisi diyor ki, Odin de bir zamanlar Sonsuzluk Taşları’nın peşindeydi. Hatta eldivenin Nidavellir’de yapılması için talimatı veren ilk isim o olabilir. Fakat bu süreçte Ruh Taşı’nın nasıl bir fedakarlık istediğini öğrenmesi Odin’in fikrini değiştirebilir. Böylece Dokuz Diyarı fethetme hevesinden vazgeçtiği ve Hela’nın bu fikir değişikliğini kabullenemediği düşünülüyor. Odin kızını hapsedip kendine yeni bir hayat kurarak Sonsuzluk Taşları sevdasından vazgeçiyor. Onun bu kararı ardından pek çok felaketin yaşanmasının önüne geçiliyor. Fakat aynı zamanda başka bir yerde Thanos tehlikesi doğuyor. Odin farklı bir karar almış olsaydı Avengers Infinity War’daki olaylar bambaşka bir hal alabilirdi.

Açıkçası bu teori doğru olabilir mi, bilmiyoruz. Fakat okuduğumuzda şimdiye kadar seyrettiğimiz pek çok şey çok daha anlamlı ve mantıklı bir hal aldı. Umuyoruz ki az da olsa gerçeklik payı olan bir teoridir.

HABER VİDEOSU