Spider-Man’siz Venom filmi çok tartışılsa da Venom beklentileri karşıladı ve gişede Fox’un tüm X-Men filmlerini geride bırakmayı başardı.

Marvel karakterleri ne yazık ki tek bir stüdyonun elinde değil. Marvel Studios zamanında bazı karakterleri satmıştı. Venom ve Spider-Man Sony’nin elindeyken, X-Men Fox’un altında ekranlara geliyor. Eh, Marvel Studios dışındaki bu iki devi karşılaştırmadan da olmaz. Çin’deki büyük başarısıyla birlikte Venom toplamda 780 milyona ulaştı. Bu değer daha da artacak gibi duruyor. Çin’de 100 milyondan fazla kazandığını da belirtelim. Peki X-Men filmleri ne kadar kazanmıştı?

Okumadan Geçme: MCU Filmleri Hangi Yıllarda Geçiyor?

2016 yılında yayınlanan X-Men Apocalypse 543.9 milyon dolar elde etti. 2014’ün en çok konuşulan filmlerinden olan X-Men Days of Future Past 747.8 milyonluk etkileyici bir rakama ulaşmıştı. Geriye kalan X-Men filmlerinde ise 500 milyonu geçen yok.  Son yılların en büyük başarısı olarak gördüğümüz Deadpool 783 milyon ve Deadpool 2 de 743 milyon dolar hasılat elde etti. Hugh Jackman’a veda ettiğimiz Logan filmi ise 619 milyon dolara ulaştı.

Tüm bu değerlere bakınca Venom’un açık ara önde olduğunu çok rahat söyleyebiliyoruz. Sizce Venom’un gişe hasılat değerleri ile filmin başarısı uyuyor mu? Nasıl buldunuz filmi?