Harry Potter evreninin ölümü yenmiş en büyük karanlık büyücüsü Lord Voldemort’un yarattığı hortkuluklara yakından bakıyoruz.

Bir büyücünün cinayet işleyerek ruhunu parçalara ayırabilir. Ruhunun parçalarını da bazı büyülü objelere koyarak hortkuluk yaratabilir. Böylelikle bunu yapan büyücü temel olarak ölümsüzlüğünü ilan eder. Aynı Voldermort gibi. Öldüren Lanet’ten bile kurtulmak mümkün.

Harry Potter evreninde de hortkuluklar Voldemort ile özdeşleşmiş durumda. Peki hortkulukları ne zaman yarattı?

Voldemort

1. 13 Haziran 1942: Tom Riddle Hogwarts’ta birinci kattaki kızlar tuvaletinde Myrtle’ı (Mızmız Myrtle) öldürdü. Ruhunun bir parçasını da günlüğüne koydu. Bu onun yarattığı ilk hortkuluk oldu.

2. Ağustos 1943: Tom Riddle Little Hangleton’a geri döndü ve babasını öldürdü. Daha önce Marvoldo Gaunt tarafından kullanılan yüzüğe de ruhunun bir parçasını daha yerleştirdi. Bu onun ruhunun ikinci parçası oldu.

3. 1946: Tom Riddle yaşlı Hepzibah Smith’i öldürdü. Ruhunun böylelikle üçüncü parçasını Helga Hufflepuff’ın kadehine koydu ve yeni bir hortkuluk daha yaratmış oldu.

4. 1946-1979 arasında bilinmeyen bir tarih: Tom Riddle kim olduğunu bilmediğimiz bir muggle’ı öldürdü. Bu sefer Salazar Slytherin’in kolyesine ruhunun bir parçasını yolladı.

Voldemort

Okumadan Geçme: J.K. Rowling Tarafından Onaylanan Harry Potter Teorisi

5. 1946-1979 arasında bilinmeyen bir tarih: Arnavutluk’ta bir ormanda saklanan Voldemort, o bölgede yaşayan bir köylüyü öldürdü. Bu sefer Rowena Ravenclaw’un diademine ruhununun bir parçasını yolladı ve bu diadem onun için beşinci hortkuluk oldu.

6. 31 Ekim 1981: Voldemort Godric’s Hollow’a gitti. Önce Lily ve James Potter’ı öldürdü. Ardından asasını Harry’ye çevirdi. İstemeden de olsa Voldemort ruhunun bir parçasını Harry’ye yolladı. Bu da altıncı hortkuluk oldu.

7. 1994: Bakanlık çalışanı Bertha Jorkins işkencenin ardından Voldemort tarafından öldürüldü. Bu ölümle birlikte Voldemort ruhunun bir parçasını yılanı Nagini’ye yolladı. Yedinci hortkuluk da böylelikle yaratılmış oldu.