Robert Jordan’ın efsanevi kitap serisi Wheel of Time ya da Türkçe adıyla Zaman Çarkı dizisinin ilk detayları sonunda ortaya çıktı.

Robert Jordan’ın 14 kitabı bulan ve devasa bir seri haline gelen Zaman Çarkı’nın Amazon Studios tarafından dizi haline getirildiğini bir süre önce öğrenmiştik. Açıkçası Perrin ve Rand’i ekranda görmek için sabırsızlanıyorum. Matt’in de yeri ayrı şimdi düşününce. Her karakterin yeri ayrı aslında. Böyle dalarsam çıkamayacağımı fark ettim şu an.

Production Weekly’nin haberine göre de Wheel of Time yani Zaman Çarkı dizisi için çekimler Eylül 2019 yılında Prag’da başlayacak. 2020 içinde de ekranlarda olması çok büyük ihtimal. Çekim başlangıcının yanında dizinin resmi konusu da açıklandı.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’e Beklenmedik Karakter Takviyesi

“Sadece kadınların büyü kullanabildiği bir dünyada geçen hikaye, Moiraine ile başlıyor. Aes Sedai ismi verilen, gizemli ve fazlasıyla politik güce sahip olan grubun üyesi olan Moiraine, 5 kişiyle birlikte dünyayı değiştirecek bir yolculuğa başlayacak. Moiraine bir araya getirdiği beş kişiden birinin insanlığı kurtarabilecek ya da yok edebilecek güçte olduğuna inanmaktadır.”

Kitaptan direkt bir uyarlama olduğunu düşündüğümüz bu dizi şimdiden heyecan ve beklentiyi arttırıyor. Jordan’ın Zaman Çarkı’nı izlemek kesinlikle muazzam olacaktır.