Wheel of Time dizisi

Robert Jordan’ın Wheel of Time (ya da Türkçe’de bildiğimiz ismiyle Zaman Çarkı) serisi birçok söylenti ve spekülasyondan sonra sonunda televizyona uyarlanıyor.

On dört kitaplık devasa uzunluktaki fantastik seri ilk olarak 1990 yılında Dünyanın Gözü (The Eye of the World) isimli kitapla hikayesine başlamış, 2013 yılında da Robert Jordan’ın vefatının ardından Brandon Snaderson tarafından yazılan Işığın Anısı (A Memory of Light) ile sona ermişti. Geniş bir hayran kitlesi olan ve televizyon ekranlarına uyarlanması uzun süredir beklenen Wheel of Time için sonunda o haber geldi gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz yıllarda çeşitli spekülasyonlar, asılsız haberler çıktı. Hatta bu seriyi konu alan bir pilot bölüm dahi çekilmiş olsa da aslında hiçbir zaman Zaman Çarkı serisinin televizyon uyarlamasına yeşil ışık yakılmamıştı. Ancak bu durum değişti! Red Eagle Entertainment ve Radar Pictures ile Sony, Wheel of Time dizisi için çalışmalara başlamış! Daha önce Agents of SHIELD, Chuck gibi dizilerde görev yapan Rafe Judkins bu projede baş yapımcı ve senarist olarak yer alacak. Robert Jordan’ın eşi Harriet McDougal da danışman olarak bu dizide yer alacak.

Wheel of Time Projesi Nasıl Kesinlik Kazandı?

Harriet McDougal Google+ üzerinden yaptığı açıklamayla yasal sorunların halledildiğini ve Wheel of Time’ın TV serisi haline geleceğini birinci ağızdan duyurmuş oldu. Aynı zamanda resmi bir duyurunun da önümüzdeki dönemde yapılacağını söyledi. Elbette henüz belirlenmiş bir tarih bulunmuyor.