Çok yakında Disney, 20th Century Fox’u satın alacak ve X-Men karakterlerinin sinema hakları Marvel stüdyolarına dönecek. Peki Marvel gelecekte Wolverine karakterini yeniden beyaz perdeye taşımayı düşünüyor mu?

Bildiğiniz gibi Wolverine karakterine uzun yıllar boyunca Hugh Jackman hayat verdi. Tecrübeli oyuncu ortaya koyduğu performansla büyük beğeni topladı. Gönüllerde taht kuran oyuncu Logan filmiyle birlikte bu karaktere veda etti. Fakat Disney’in 20th Century Fox’u satın almasıyla birlikte X-Men karakterleri yeniden beyaz perdeye aktarılabilecek. Henüz planlar netleşmiş değil fakat yakın gelecekte yeni bir Wolverine görebiliriz! Elbette bu beklenen bir şey fakat ortada henüz kesinlemiş bir şey yok. Buna rağmen 2000’lerin başından beri X-Men filmlerinin yapımcılığını üstlenen Lauren Shuler Donner yeni bir Wolverine seçileceğine inanıyor.

“Bence kesinlikle yeni bir Wolverine seçmeleri gerekecek. Elbette Kevin Feige tam olarak ne düşünüyor bilmiyorum. Hakları geri dönecek tüm bu karakterlerin ağırlığını hissettiğini düşünüyorum. Hugh Jackman’ın bu role bürünebilmesi için baya vücut çalışması gerekiyordu. Bunun için çok fazla çalıştı. Onu yeniden ikna etmenin mümkün olacağını sanmıyorum. Sabahın dördünde kalkıp, antreman yapması ve her iki saatte bir protein yemesi gerekiyordu. Hugh Jackman normalde çok daha ince yapılı biriydi. Belli bir yaşı geçtikten sonra insanın böyle bir programa uyması kolau olmuyor. Hugh Jackman’ın bunu fark edip rolü bırakması mantıklı bir karardı. Elbette bu yaşlı Wolverine olarak geri dönmeyeceği anlamına gelmiyor. Geleceğin ne getireceği belli olmaz.”

Bakmadan Geçme: Avengers Infinity War: Chris Pratt’tan Peter Quill İtirafı

Bu açıklama Marvel’ın gelecekte ne yapmayı planladığına dair herhangi bir detay içermiyor. Fakat senelerce Hugh Jackman’la çalışan bir yapımcının düşünceleri de oldukça önemli. Böylece Jackman’ın Wolverine olarak dönmesinin neredeyse imkansız olduğunu anlıyoruz. Bu durum da Marvel’ı yeni bir Wolverine seçmeye zorlayacak gibi görünüyor.