Ölümü yenip aramıza bir kez daha dönen Wolverine’deki en büyük değişim inanılmaz sıcaklıklara ulaşan pençeleri olmuştu. Sonunda bu “sıcak” pençelerin sırrı çözüldü.

Return of Wolverine hikayesiyle birlikte dört yıllık ölümün ardından Wolverine hayata tekrar gözlerini açtı. Eğer Return of Wolverine çizgi romanını okumuyorsanız bu yazı spoiler niteliği taşımaktadır, uyaralım. Bu yeni çizgi romanla yaşama dönen Wolverine’in Soteira isimli grubun lideri konumundaki Persephone tarafından canlandırıldığını öğreniştik.

Okumadan Geçme: Wolverine’in Başından Geçen En Kötü Olaylar

Return of the Wolverine 5’te yani son sayıda Wolverine Persephone ile karşı karşıya geliyor. Bu karşılaşmada da Persephone Wolverine’i canlandırırken nasıl bir değişiklik yaptığını söylüyor. Aslında bu ultra sıcak pençeler bir yan etki! Persephone Wolverine’i canlandırırken onun iyileşme gücünü fazla hızlandırdı. Bu aşırı hızlı enerji de ısı olarak ortaya çıkmaya başladı. Pençeleri de Logan’ın bu iyileşme gücüyle fazlasıyla bağlantılı olduğu için, ne zaman pençelerini kullansa ısınmaya başlıyorlar. Ancak aynı zamanda bu aşırı ısı gücü onun iyileşme gücünü azaltıyor. Wolverine pençelerini kullanırken daha ölümcül ama aynı zamanda ölüme de daha yakın.

Return of Wolverine