Donald Pierce

Geçen hafta Wolverine 3 filminin adının Logan olduğunun açıklanmasının ardından, şimdi de filmin kötüsünü -ya da en azından kötülerinden birini- öğrendik!

Old Man Logan zaman çizgisinde olması beklenen Logan filminin kötü karakteri Donald Pierce olacak.

Donald Pierce

Donald Pierce

Peki kim bu Pierce?

Marvel Comics’in cyborg kötülerinden olan Pierce, Hellfire Club isimli grubun kıdemli üyelerinden. Ancak, X-Men tarafından yenilgiye uğratılmasının ardından Donald Pierce bu gruptan ayrılıp Reaver isimli cyborg grubunun lideri oldu.

Özellikle Donald Pierce’ın liderliğinin ardından Reavers ve X-Men azılı düşmanlar haline geldi. Avustralya’da X-Men, Reavers’ı dışarı atarak Outback şehrinde yaşamaya başlamıştı. Ancak, daha sonra Reavers X-Men Outback dışındayken şehri geri aldı ve X-Men üyelerini bekledi. X-Men üyeleri Siege Perilious ile bu tuzaktan kurtulmalarına rağmen, Wolverine’in bu durumdan haberi yoktu ve şehre tek başına geri döndü. Wolverine’i yakalayan Reavers üyeleri ona işkence edip çarmıha gerdi.

Pierce’in Logan filminde göreceğimiz birkaç kötüden biri olduğunun söylenmesine ek olarak, Richard E. Grant’ın da filmde çılgın bilim adamı tarzında bir kötü adamı canlandırması söylentiler arasında yer aldı. Bu kötü adamın da Mister Sinister olabileceği da ihtimaller dahilinde.

Patrick Stewart, Hugh Jackman ve de Body Holdbrook’un canlandırdığı Donald Pierce karakterinin yanında Richard E. Grant, Stephen Merchant, Eriq La Salle gibi oyuncular da filmde yer alacak. Wolverine’in yaşlılığını ele alan ve Hugh Jackman’in Wolverine’i oynayacağı son film olan Logan’ın Old Man Logan isimli çizgi roman serisini temel alacağı biliniyor.

Logan isimli Wolverine filminin 3 Mart 2017’dan itibaren gösterime girecek.