İlk filmin başarısının ardından Haziran 2020’de çıkacağı kesinleşen Wonder Woman 1984 filmi neden 1980’lerde geçiyor? Bu yılın anlamı var mı?

İlk başta hepimiz Wonder Woman’ı dönem filmiyleriyle karşımıza getiriyorlar diye düşündük. Önce 1. Dünya Savaşı, ardından ikonik 80’ler. Ancak görünen o ki 1984 yılının seçilmesinin bir önemi var ve bu yıl filmin anlatacağı hikaye açısından kritik bir önem teşkil ediyor. İki filmde de yönetmen koltuğuna oturan Patty Jenkins Deadline için verdiği röportajda yıl önemine net bir vurgu yaptı.

“1984 yılının kendisi filmdeki odak noktasını ortaya çıkarıyor ve aynı zamanda günümüzle parallelik gösteriyor. 80’lerde başarının zirvesiydi. O zaman aralığında bir şeyler abartılıydı ve o da şu an içinde olduğumuz dünya ile bağlantılı. Tüm bunların bir sebebi var.”

Okumadan Geçme: Guardians of the Galaxy Yıldızının Kaptırdığı Superman Rolü

Patty Jenkins spoiler vermeden açıklamaya çalışmış gibi gözüküyor. Açıkçası o dönemde popüler kültürü etkileyecek olayları düşünüyorum ama aklıma bir ipucu gelmiyor. Bakalım, filmde neler olacak merakla bekliyoruz.