Geçtiğimiz günlerde X-Men Dark Phoenix fragmanıyla karşımıza çıktı. Bu fragmanda direkt olarak Marvel’ı hedef alan bir göndermenin yer aldığı iddia edildi.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse, çok tartışılan bu göndermenin dikkatlerden kaçabilecek kadar ufak olduğu söyleniyor. Hatırlarsanız fragmanda Jean Grey dışında tanıdığımız tüm mutantlar hükümet tarafından ele geçiriliyordu. Onlar araçla başka bir yere transfer edilirken Jean Grey duruma müdahale ediyordu. Bu sahnede aracın içindeki devlet görevlilerinin üzerinde yer alan MCU harfleri dikkat çekiyor. Normalde ne çizgi romanlarda ne de önceki X-Men filmlerinde bu MCU kısaltmalı departmana dair bir bilgi yer almıyor.

Bakmadan Geçme: X-Men Dark Phoenix Fragmanındaki Beklenmedik Ölüme Açıklama

Kısa bir süre önce Disney’in 20th Century Fox’u satın almak üzere harekete geçtiğini biliyoruz. Birleşme tamamlandığında Marvel, X-Men karakterlerinin haklarına yeniden kavuşacak. Fragmandaki MCU’nun bu duruma bir gönderme olduğu düşünülüyor. Bu departmanın tam adının Mutant Containment Unit olacağı iddia ediliyor.

Ortada gerçekten bir gönderme var mı yoksa durum sadece sadece hayranları anlamlandırmalarından mı ibaret bilmiyoruz. Fakat MCU detayının dikkat çekici olduğunu söylemeden edemiyoruz.