X-Men dünyasında geçen The Gifted dizisinin ekran macerasının son bulacağı ortaya çıktı. Fox kanalı dizinin iptal edildiğini duyurdu.

Fox’ta izleyici karşısına çıkan The Gifted çizgi roman sevenlerin ilgiyle takip ettiği diziler arasında yer alıyordu. Klasik X-Men hikayelerinden esinlenen, bunu insancıl ve dengeli bir şekilde yapan dizi beğeni toplamıştı. Fakat bu maceranın çok yakında son bulacağı ortaya çıktı. Deadline sitesinin haberine göre Fox gelecek yıl ekrana dönecek yapımları belirlemeye başladı. Bu süreçte kanalın gözden çıkarttığı işlerden biri Marvel çizgi romanlarından uyarlanan The Gifted oldu. Aslına bakarsanız dizinin reytingleri fena değildi. Aldığı yorumlar da oldukça iyiydi. Fakat Disney stüdyolarının 20th Century Fox’u satın almasıyla karakterlerin hakları Marvel’a geri döndü. Reytingler dışında bu durumun da alınan kararda etkili olduğu düşünülüyor.

Bakmadan Geçme: Netflix’in The Witcher Dizisi Ne Zaman Çıkıyor?

The Gifted, Disney+ platformunda devam eder mi, işte onu bilmiyoruz. Fakat bu hikaye için ufak da olsa umut var diyebiliriz.