Her ne kadar Disney ve Fox birleşmesi tamamlanmış olsa da daha uzun yıllar X-Men’i Marvel Sinematik Evreni içinde göremeyeceğiz gibi duruyor!

Avengers Endgame ile sona erecek olan Marvel’ın mevcut hikayesi, 4. evre ile yeni bir başlangıç yapacak. 10 yıllık dönemin sonunu getiren Avengers Endgame’in ardından The Eternals, Spider-Man, Doctor Strange gibi filmlerle devam edeceğiz. Peki X-Men ne konumda bulunuyor? io9’a konuşan Kevin Feige X-Men mevzusuna ışık tuttu.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Filminden İlk Sahne Sonunda Paylaşıldı

“X-Men biraz daha vakit alacak. Tüm bu gelişmeler yaşanmadan önce üstünde çalıştığımız ve hala daha çalışmaya devam ettiğimiz 5 yıllık planın daha başındayız sadece. Bizim için mevcut durum X-Men’in eve gelmesinin mutlu etmesinden ibaret, ne zaman ve nerede ortaya çıkacakları konusunda net bir durum yok. Geri döndüler evet ama ortaya çıkmaları uzun sürecek.”

Kevin Feige’nin bu açıklamaları biraz üzücü oldu. X-Men için hepimiz fazlasıyla heyecanlı bir durumdayız ama Marvel Stüdyoları’nın planları çoktan belirli olmuş. X-Men de bu planlarda henüz yer almıyor.