Marvel çizgi romanları geçtiğimiz günlerde can sıkan bir haberle gündeme geldi. Fakat bu söylentilerin yalanlanması uzun sürmedi.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse Bleeding Cool çizgi roman okuyucularının dikkatini çeken bir habere imza attı. Haber özetle şunu diyor: Çizgi romanların satışları giderek düşüyor. Bu da Marvel çizgi romanlarının devamlılığını tehlikeye sokuyor. Disney’in çizgi roman çıkartmaktan vazgeçmeye hazırlandığı konuşuluyor.

Elbette bu haber internet dünyasında hızla yayıldı. Marvel hayranları da bu ihtimalden fazlasıyla rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Fakat bu söylentilerin doğru olmadığı ortaya çıktı. İçimizi rahatlatan açıklamayı Marvel cephesinden Joe Queseda gerçekleştirdi.

“Herhalde haberlerin az olduğu bir günde yazıldı. Bayanlar baylar, size bu haftanın en saçma çizgi roman komplosunu sunuyorum. Panelde söylenen şeyleri bu kadar derinlemesine yorumlamaya gerek yok.”

Bakmadan Geçme: Marvel’ın Thor Filminden Çıkarttığı Ant-Man Göndermesi

Bu açıklamayla birlikte Marvel çizgi romanlarının geleceği için endişe etmememiz gerektiğini anlıyor ve rahat bir nefes alıyoruz.