Ubisoft’un her sene piyasaya sürmesiyle yorulan serisi, bir senelik dinlenmenin ardından geri dönüyor. Yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında resmi bilgilere sahip olmasak da Ubisoft her zamanki gibi sızıntılara engel ol(a)madı.

Antik Mısır’da geçecek oyunun isminin önceki duyumlardaki gibi Empire değil, Origins olacağı söyleniyor. Aynı zamanda oyundan ilk ekran görüntüsü de sızdırıldı.

Fotoğrafa baktığımızda kullanılan renk paleti ve gemideki (evet, gemi var!) ateş, Antik Mısır atmosferini hissettiriyor. Gemi ve denizcilik kısmının eklenmesi güzel ama tabii ki sistem Black Flag’deki kadar detaylı olmayacaktır. Ancak oyunun geri kalanının, bir sene fazladan geliştirilmiş olması sebebiyle, oldukça detaylı olacağını tahmin etmek güç değil.

Fotoğraftan anlaşılanlar bu kadar; ama gözü açık oyuncular ekranın sol üst köşesindeki yazıları incelemeyi ihmal etmemiş. Sol üst köşede o anki görevler belirtiliyor. Görevlerin biri “Timsahı öldür” iken diğeri “Shadya’yı Khenut’un villasına kadar takip et” şeklinde. Timsah takma isim mi yoksa gerçekten bir timsah mı bilmiyoruz ama Khenut hakkında bilgiye sahibiz. Khenut, Mısır’ın 5. Hanedanlık’ının son kraliçesinin ismi. Bu da tarihte fazlasıyla geriye gittiğimizi gösteriyor çünkü 5. Hanedanlık MÖ 2494 ile MÖ 2345 arasında sürmüş.

Gemilerin geri döndüğü, Black Flag’in ü. katı büyüklüğe sahip olacağı söylenen ve suikastçıların hikayesinin başlangıcını anlatacak bir Assassin’s Creed oyunuyla karşı karşıyayız. Antik Mısır’ın evrene çok yakıştığını ve serinin tazelenmesi için de orijin öyküsü anlatmanın çok doğru bir hamle olduğunu düşünen biri olarak resmi haberleri heyecanla bekliyorum. Umarım bir senelik ara Assassin’s Creed’e iyi gelmiştir.