netflix rehberi

Tam Türkçe karşılığı olmayan “streaming” terimi, herhangi bir içeriği indirmek zorunda kalmadan internet üzerinden görüntülü medya içeriği izlemek anlamında kullanılıyor. Yani internet bağlantınız varsa istediğiniz içeriği, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde ve cihazda zahmetsizce izleyebilirsiniz.

Netflix’in tam anlamıyla Türkçe hizmet vermeye başlamasının ardından, Türkiye’deki kullanıcılar artık Narcos, House of Cards, Stranger Things gibi dünyaca ünlü orijinal programlarının yanı sıra binlerce yerli ve yabancı dizi, film ve belgesele, Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle erişebiliyor. Ayrıca Türk lirası ödeme seçeneği getirilen platform yerel zevklere hitap etmek için her geçen gün yeni Türkçe içeriklerle zenginleştiriliyor.

Tüm bunların dışında Netflix’le streaming deneyimi neler sunuyor? Yeni başlayanlar için bir aylık ücretsiz deneme sürecinde Netflix’i ve streaming dünyasını tanımak için beş ana nedeni derledik. Gelin Netflix rehberi listemize birlikte bakalım.

Yasal ve Kullanımı Kolay

Buradan içerik izlediğinizde, yasal olmayan sitelerdeki gibi virüs tehlikesi yaşamazsınız. Ayrıca en iyi görüntü kalitesine sahip olursunuz. Kullanımı kolay bir platform olan Netflix’le sevdiğiniz dizi ve filmleri istediğiniz zaman izleyebilir, dilediğinizde durdurup daha sonra farklı bir cihazdan kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Diyelim evinizde televizyondaki Netflix uygulamasında bir dizi izlemeye başladınız ve evden çıkmanız gerekti. Yolda giderken diziyi durdurduğunuz yerden itibaren, cep telefonunuzdan izlemeye devam edebilirsiniz.

Her Cihaz Üzerinden İzleyebilirsiniz

Streaming sadece bilgisayar, iPad veya akıllı telefon üzerinden izleme yapmak anlamına gelmez. Uyumlu akıllı televizyonlardaki Netflix uygulaması üzerinden rahatça online TV izleyebilirsiniz. Ayrıca bazı televizyonların uzaktan kumandasına kırmızı Netflix düğmesi yerleştirildi! Yani televizyonunuz bu deneyim için mükemmel bir araç haline geldi. Ancak akıllı TV’niz yoksa da, Apple TV veya Chromecast gibi basit cihazlarla Netflix’i televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Örneğin, Chromecast ile USB kablosunu TV’nizin arkasına takın; telefon, laptop veya iPad’inizle bağlantılı bir hesap oluşturun ve telefonunuzun ekranında görülen her şey TV ekranınıza da yansısın!

Deneyiminiz Size Özel Olacak

Sevdiğiniz dizinin son bölümünü bitirdiniz ve bundan sonra ne seyredeceğiniz hakkında bir fikriniz yok. Bu noktada Netflix devreye giriyor. Gelişmiş algoritmalar ve yapay zeka sayesinde, kullanıcıların geçmiş verilerine göre izlemek isteyeceği, kişiye özel içerik önerileri sunuyor. Yani siz ne kadar çok içerik seyrederseniz platform sizi o kadar tanıyor ve favori seçimleriniz doğrultusunda size seçenekler sunuyor.

Hesaplıdır

Tüm Netflix içeriklerine aylık 15.99 TL’den başlayan abonelik seçenekleriyle erişebilirsiniz. Üstelik ilk ay ücretsizdir ve devam etmek istemezseniz hiçbir ekstra ücret ödemeden üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Taahhüt yok!

Veri Kullanımı Yönetilebilir

Cep telefonu üzerinden streaming yaparken veri kullanımı konusunda endişelenmeyin. Platform görüntü kalitesi için ‘yüksek’, ‘standart’ ve “düşük” opsiyonlarını sunar; bu şekilde gerektiğinde saat başı daha az GB harcandığından emin olursunuz. Kullanıcılar bunun için hesaplarına web tarayıcısı üzerinden girerek, yürütme ayarlarını kontrol edebilir. Ayrıca uygulamaları içindeki “Hücresel Veri Kullanımı” ayarlarıyla oynayarak veri kullanımınızı kontrol altında tutabilirsiniz.