Rocksteady’nin bir sonraki Batman oyunu sızdırıldı mı? Ortaya çıkan bilgilere göre Court of Owls odaklı Batman: Arkham Crisis oyunu yolda!

Geçtiğimiz günlerde Court of Owls’u konu alan Batman oyunuyla ilgili bir söylenti ortaya çıkmıştı. Bu söylentinin kaynağı da yayınlanan konsept çizimlerine dayanıyordu. Şimdi de Playstation Life isimli web sitesinde daha önceki yeni oyun söylentilerini destekleyen yeni bilgiler daha doğrusu yine söylentiler ortaya çıktı. Çok fazla söylenti dedik ama her şey birilerinden elde edilen bilgilere dayanıyor. Yani doğruluğunu araştırmamızın pek imkanı yok. Ama yine de bu detaylar gerçekse harika bir oyun bizi bekliyor.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’e Beklenmedik Karakter Takviyesi 

Ortaya çıkan söylentilere baktığımız zaman Rocksteady’nin yeni oyunun ismi Batman: Arkham Crisis olacak. Çıkış tarihi olarak da ekim sonu olarak belirtiliyor. Elde edilen bilgilere göre bu oyun iki yıldır geliştirilme aşamasındaymış. Oyunun hikaye modu 12 bölümden oluşacak ve her bir bölüm bir saat civarında sürecek. Oyunda Batmobile yerine Batwing aktif olacak ve Batwing’i kullanabileceğiz.

Hikaye modunun yanında oyunda co-op modu olacak ve başkalarıyla birlikte oyundaki yan görevleri yapmak mümkün olacak. Önceki oyunlara göre çok daha detaylı ve kapsamlı yan görevlerin olacağı belirtiliyor. Batman Arkham Crisis’de gece-gündüz döngüsü de yer alacak. Haritanın da GTA V’ten de büyük olacağı açıklandı.

Tabii ki her şey “bir arkadaş”tan duyulma. Yani iddiaya göre oyunu test edenlerden biri bu bilgileri paylaşmış. Sadece spekülasyon da olabilir. Ama okuduğumuz her şey kulağa muazzam geliyor.