Game of Thrones yakında son bulacak ancak HBO bu vedaya çoktan hazır. Yeni diziye dair çalışmalar tam gaz devam ediyor. Fakat son gelişmelere bakılırsa geçmişe döneceğimiz bu hikayede Westeros büyük bir eksikle karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz gibi bu heyecan uyandıran dizi projesi The Long Night ismiyle anılıyor. Resmi adı belli olmayan proje George R.R. Martin’in yarattığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisine dayanıyor. İzleyicileri 10 bin sene öncesine götürmeye hazırlanıyor. George R.R. Martin bu dönemi şu sözlerle tanımlıyor:

“Binlerce sene önce Westeros çok farklı bir yerdi. King’s Landing, Demir Taht ve Targaryenler yoktu. Valyria ejderhalarını büyütmeye daha yeni başlamıştı. Yani çok eski ve dolayısıyla farklı bir dünya göreceğiz.”

Bakmadan Geçme: George R.R. Martin’in Wild Cards Serisi Dizi Oluyor

Martin’in açıklamasıyla Game of Thrones dünyasında ne kadar geriye gideceğimiz net bir şekilde anlaşılıyor. Fakat bu açıklamanın en dikkat çeken yanı ejderhalar oldu. Görünen o ki ejderhaların olmadığı bir dünya göreceğiz. Bakalım onlarsız Westeros nasıl olacak?