Yaratıcıları John Wagner ve Arthur Ranson olan çizgi/grafik roman Button Man, Nettflix tarafından uyarlanıyor.

Button Man: The Killing Game ismiyle karşımıza çıkacak filmin yönetmen koltuğunda ise Man on Fire42, A Knight’s TalePaybackThe PostmanConspiracy Theory, ve Legend gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Brian Helgeland olacağı kesinleşti.

Başarılı yönetmenin ismi bundan önce Zendaya ve Jake Gyllenhaal’ın baş rolü alacağı Finest Kind filmiyle sık sık gündeme geliyordu.

Okumadan Geçme: Erken Bir Avengers vs Thanos Savaşı mı Olacak?

Netflix üzerinden izleyiciyle buluşacak bu gerilim filminin orijinal hikayesi ise şu şekilde: Orduda görev almış olan Harry Exton, döneminin ilk gerçek kahramanı olarak nitelendirilen bir karakterdir. Exton, zenginler arasında düzenlenen bir yarışmanın başına geçer. Bu yarışmada gladyatör dövüşlerinin günümüze uyarlanmış hallerini düzenlenmekte ve bu da dünya üzerinde yaşayan çürümüş ahlaki anlayışlara sahip elitler üzerinde kullanılmaktadırlar. “Button Man” olarak seçilen kişiler birbirleriyle dövüştürülmekte ve bu sayede yarışmayı düzenleyenlerin eğlenmesi sağlanmaktadır. Bu sırada da dövüştürülen kişiler kameralarla izlenerek müsabaka üzerine iddialara girilmektedir. Kazanmanın tek yolu vardır. Bu da birinin diğerinin elindeki işaretçiyi almasıdır.  Ancak Harry Exton’ın bu düzene karşı çıkacağı bir planı vardır.