Başrolünü Brie Larson’ın üstlendiği Captain Marvel daha şimdiden Shazam ile mücadeleye sokulmuş durumda. Zachary Levi ise bu gidişata “dur” demeyi tercih etti.

Bildiğiniz gibi Shazam uzun yıllar önce Captain Marvel ismiyle anılıyordu. Daha sonra bu karakter uzun süre karşımıza çıkmadı. Marvel aynı isimle başka bir kahramanı karşımıza çıkarttı. Marvel ve DC bu isim için karşı karşıya geldi. Problem, Billy Batson’ın karakterinin isminin Shazam olarak değiştirilmesiyle çözüldü. Üstelik bu problem çok uzun yıllar öncede kalan bir sorundu.

Öte yandan Captain Marvel trollerin saldırısıyla karşı karşıya. Brie Larson’ın sinema basınında çeşitliliğin artması gerektiğine yönelik yorumları belli bir kesimden büyük tepki çekti. O zamandan bu yana Captain Marvel daha vizyona girmediği halde düşük oylamalar alıyor. Bu süreçte kimi izleyiciler Captain Marvel yerine Shazam’ı tercih ettiklerini belirten ifadeler kullanıyor. Shazam filminin başrolündeki Zachary Levi ise bu durumdan memnun değil. Kendi Instagram hesabı üzerinden canlı yayın açan oyuncu şu sözleri sarf etti:

“Bazı hayranlar Brie Larson’ın Captain Marvel’ı için sahte kötü yorumlar yapıyor. Bu süreçte Shazam’ı Captain Marvel ile rekabet içinde gibi göstermeye çalışıyor ve tercihlerini Shazam’dan yana kullandıklarını söylüyorlar. Üstelik öne sürdükleri sebepler de gerçek değil. Ben de bu durumu daha dün öğrendim. Bu şekilde bana, Shazam’a veya Warner Bros’a iyilik yaptığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu tavır hiçbir şeye yaramıyor. Ortada bir rekabet yok. Seneler önce Shazam’ın Captain Marvel ismiyle anılıyor olması Brie Larson’la ve onun filmiyle mücadeleye gireceğimiz anlamına gelmiyor. Evet, ikimizin filmi de yakında vizyona girecek. Hem de birbirlerine yakın zamanlarda. Bu zamanlama oldukça enteresan, farkındayım. Bir taraf seçmesi gerektiğini düşünen kim varsa yanılıyor. Bu tarz hareketlere girmeye gerek yok. Bu filmlerden biri veya her ikiyle ilgili heyecanlıysanız, şahane. Fakat şu an yaşananlar çok seviyesiz. Özellikle işin yalan kısmı benim için seviyenin dibe vurduğunun göstergesi. “

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Filminden İlk Yorumlar Ortaya Çıktı

Açıkçası Zachary Levi’ye hak vermemek mümkün değil. Fakat her şeyden önce oyuncunun çıkıp böyle bir açıklama yapmak zorunda kalması çok üzücü. Yine de Zachary Levi’nin sarf ettiği sözler takdiri hak ediyor.

Video